Psikoteknik Genel Bilgiler

Psikoteknik testi yaptıaracak olan adayların bilmek istediklerini bu yazımız altında topladık. Merak ettiğiniz tüm herşeye buradan ulaşabilirsiniz.

Psikoteknik ölçümleri nasıl yapılır
Sürücülerde güvenli araç kullanmak için temel olarak bulunması gereken algı, dikkat, hafıza, muhakeme yeteneği, hız-mesafe tahmini gibi zihinsel özelliklerinin; tepki hızı, göz, el ayak koordinasyonu gibi psiko-motor yetenek ve beceri düzeyinin, risk alma, saldırganlık, sorumluluk, öz kontrol gibi tutum, davranış, alışkanlık ve kişilik özelliklerinin bilgisayar destekli test sistemleri kullanılarak ölçülebildiği” bir sistemdir.
SRC için istenilen gerekli evraklar
Psikoteknik testi için kaydolurken sizlerden istenilen evrakları istenilen sınıf Psikoteknik belgesine göre yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.
Kimler Psikoteknik Almalıdır?
Ticari araç kullanan kişiler her 5 yılda bir yetkili psikoteknik merkezinden sağlık olduğunu gösteren psikoteknik değerlendirme raporunu almalıdır.
Zihinsel Yetenek ve Beceriler, Psikomotor Yetenek ve Beceriler
Trafik kuralları gereği trafik ortamındaki yeteneğe veya kapasiteye sahip olup olmadığını ölçer? Her trafik senaryosu için gerekli bir takım yetenekler vardır.
Psikoteknik ölçümleri nasıl yapılır
DİKKAT DÜZEYİ (SIGNAL) Bu testte, adayın, karmaşık uyaranlar arasından belirli uyaranları ayrıştırması istenerek, seçici dikkat düzeyi ölçülür.